Společné cvičení zahrnuje dva manévry Foal Eagle a Key Resolve. Foal Eagle se zúčastní letecké, pozemní a námořní jednotky. Cvičení Key Resolve, založené převážně na počítačové simulaci, potrvá dva týdny a podle agentury Reuters začne v polovině dubna.

Mluvčí Pentagonu uvedl, že obou akcí se zúčastní asi 23 700 amerických vojáků a přes 300 tisíc jihokorejských jednotek. Vojenští představitelé v Soulu uvedli, že rozsah cvičení se nijak neliší od předchozích let.

Proti těmto manévrům pravidelně protestuje Severní Korea, která cvičení považuje za nácvik útoku na KLDR. Tentokrát se však podle agentury Reuters k manévrům nevyjádřila.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un naopak v březnu řekl jihokorejské delegaci v Pchjongjangu, že situaci týkající se společných cvičení „chápe.“ Informoval o tom vedoucí oddělení námořní bezpečnosti Jižní Koreje Chung Eui-yong, který delegaci vedl.

Společná cvičení přicházejí zhruba měsíc před summitem, kterého se zúčastní obě Koreje po více než deseti letech. Ten je plánován na 27. dubna.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in si od něj podle Reuters slibují diskuzi o denuklearizaci Korejského poloostrova a zlepšení vztahů mezi oběma Korejemi.