Americký prezident Barack Obama varoval, že nebezpečí záplav způsobených Matthewem stále nepominulo. To je příklad především Severní Karolíny, kde podle Federální agentury pro řešení krizových situací (FEMA) riziko potrvá ještě několik dnů.

"Hurikán Matthew zmizel z mapy, ale je stále s námi a stále je smrtící," řekl na tiskové konferenci guvernér Severní Karolíny Pat McCrory. V tomto americkém státě je nadále pohřešováno asi pět lidí.

V pobřežních oblastech od pátku kvůli silnému větru, záplavám a nehodách souvisejících s živlem zemřelo nejméně 23 lidí, z toho deset v Severní Karolíně, šest na Floridě, čtyři v Georgii, dva v Jižní Karolíně a jeden ve Virginii. Několik lidí našlo smrt v zaplavených autech, dalším se staly osudnými pády stromů.

Matthew připravil v USA o dodávky elektřiny více než 2,2 milionu lidí. Na jihovýchodě Virginie dnes zůstalo bez proudu asi 100.000 odběratelů, v Severní Virginii asi 440.000 zákazníků, v Georgii asi 150.000 a několik tisíc na Floridě.

Na Floridě se turistické rezorty potýkají s poničenými plážemi, které jsou zásadní pro místní turistický ruch. Úřady odhadují, že jejich obnova vyjde na mnoho milionů dolarů.

Na jedné z jihokarolínských pláží v okrese Charleston odkryl Matthew dělostřeleckou munici z občanské války, která byla použita při jedné z úvodních bitev v roce 1861. Policejní pyrotechnici ji chtějí zlikvidovat ihned poté, co opadne hladina zvýšená po bouři.