Čínské úřady v úterý oznámily, že od dnešního dne začnou zveřejňovat také počty pacientů s koronavirem, kteří nejeví příznaky onemocnění. Až dosud do statistik tyto pacienty nezahrnovaly.

On-line ke koronaviru naleznete zde

To ale znepokojovalo veřejnost, protože i pacienti bez příznaků mohou koronavirus přenášet.

Nyní komise podle Reuters uvedla dalších 130 infikovaných bez příznaků onemocnění, čímž jejich celkový počet k úterku stoupl na 1367.

Tito lidé mají nařízenou 14denní karanténu a jejich kontaktní osoby budou v průběhu dvou týdnů pod lékařským dohledem.

Pevninská Čína, nezahrnující Hongkong a Macao, zaznamenala do pondělka včetně 81.518 případů nákazy a 3305 lidí podlehlo nemoci COVID-19, způsobené koronavirem.

Jižní Korea zaznamenala 101 nových případů

Jižní Korea v úterý zaznamenala 101 nových případů nákazy koronavirem, celková bilance tak vzrostla na 9887 infikovaných, z nichž 165 lidí zemřelo. Dnes to podle agentury DPA oznámily korejské zdravotnické úřady. Pro srovnání, v pondělí bylo v Koreji zjištěno 125 nově infikovaných.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zaznamenává případy hromadné nákazy a nárůst případů infekce zavlečené ze zahraničí. Problémem jsou především setkávání věřících a také nemocnice, proto je ze Soulu a sousedních regionů hlášeno více případů než z jihovýchodu země, který byl koronavirem nejvíce postižen.

Proti zavlečení nákazy se rozhodla Korea počínaje dneškem bojovat dvoutýdenní karanténou pro všechny cestující ze zahraničí.

Z ciziny se ze strachu z nemoci COVID-19, kterou koronavir způsobuje, mnozí Korejci vracejí do vlasti, což vede i k šíření infekce.

V Koreji se denní nárůst nakažených ustálil okolo stovky případů. Ještě na konci února ale země zaznamenala i přes 900 případů za jeden den.

Počet obětí koronaviru v Íránu přesáhl 3000

Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3036, za uplynulých 24 hodin přibylo 138 mrtvých. V televizním vysílání o tom dnes informoval mluvčí íránského ministerstva zdravotnictví, napsala agentura Reuters.
Za uplynulých 24 hodin bylo v Íránu zaznamenáno 2987 nových případů, čímž počet nakažených stoupl na 47 593, uvedl mluvčí a doplnil, že 15 473 hospitalizovaných se z onemocnění zotavilo.

Írán má na Blízkém východě nejvíc nakažených i mrtvých. Úřady žádají občany, aby se zdržovali doma, a zakázaly až do 8. dubna cesty mezi jednotlivými městy. Mezi nakaženými je několik politiků, předseda parlamentu dnes řekl, že se koronavirem nakazilo 23 poslanců.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník