Jižní Korea poprvé nehlásí žádné domácí případy nákazy koronavirem. Všechny čtyři nové případy infekce se potvrdily u lidí, kteří přicestovali z ciziny, informovala dnes agentura Reuters. S nemocí covid-19 za posledních 24 hodin v zemi zemřel jen jeden člověk.

V Jižní Koreji se nákaza virem SARS-CoV-2 potvrdila celkem u 10 765 lidí, z nichž 247 s covidem-19 zemřelo. V posledních týdnech ale počet nakažených klesá. Více než dvě desítky nových případů infekce za den Jižní Korea hlásila naposledy 17. dubna.

Nemocnice na severu Itálie
Nebezpečná Kawasakiho choroba: Italské děti trápí vzácná nemoc srdce a cév

Dnes místní centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) uvedlo, že poprvé od vrcholu epidemie z 29. února se všichni lidé, u kterých se nově nákaza potvrdila, nakazili v cizině.

V Jižní Koreji se začal počet nakažených prudce zvyšovat v polovině února poté, co se nákaza rozšířila mezi členy náboženského hnutí Sinčchondži ve městě Tegu. Brzy bylo v Jižní Koreji mnohem více potvrzených případů koronavirové nákazy než kdekoli jinde mimo Čínu. Země ale následně zahájila rozsáhlé testování a zavedla opatření omezující kontakty mezi lidmi, čímž se nárůsty potvrzených případů podařilo zmírnit.

Čína hlásí čtyři nové případy nákazy, mrtvé žádné

V pevninské Číně za posledních 24 hodin přibyly jen čtyři případy nákazy koronavirem. O den dříve hlásily úřady 22 nových případů, informovala dnes agentura Reuters. Stejně jako v uplynulých několika dnech neeviduje Peking ani k dnešku žádné nové mrtvé s covidem-19, a jejich celkový počet tak zůstává na 4633.

Téměř prázdná ulice v Berlíně (na snímku z 24. dubna 2020)
Koronavirus v Evropě: Počet obětí v Německu překonal hranici šesti tisíc

Všichni čtyři lidé, u kterých se nově prokázala nákaza virem SARS-CoV-2, se infikovali podle čínských úřadů v cizině. Čínští zdravotníci identifikovali také 33 lidí, kteří se nakazili koronavirem, nevykazují ale příznaky nemoci covid-19. O den dříve bylo nových případů lidí bez příznaků 26. I tito lidé přitom mohou virus šířit.

Koronavirem se v pevninské Číně od počátku epidemie na konci loňského roku nakazilo podle oficiálních údajů celkem 82 862 lidí. S tímto počtem je země až desátou nejpostiženější na světě. Nejvíce nakažených mají nyní Spojené státy, Španělsko a Itálie.

S nemocí covid-19 od počátku epidemie v pevninské Číně zemřelo 4633 lidí. V tomto případě je Čína ve světovém žebříčku až jedenáctá. Na prvních třech pozicích jsou USA, Itálie a Británie.

Odebírání vzorků pro testy na koronavirus v americkém Minneapolis, 27. dubna 2020
USA hlásí skoro milion nakažených. Trump: Čína mohla zabránit šíření epidemie