Jedenaosmdesátiletý Joe Biden mluvil o hrozbách pro lidstvo a zdůraznil, že za nebezpečí považuje především klimatické změny. „To je poslední existenční hrozba. Je to klima. Máme tu šíleného hajzla, jako je ten chlápek Putin a další, a vždy se musíme obávat jaderného konfliktu, ale existenční hrozbou pro lidstvo je klima,“ prohlásil.

Pro označení Vladimira Putina užil zkratku SOB, která v angličtině znamená „son of a bitch“, a do češtiny se dá přeložit právě jako hajzl nebo doslovně zkurvysyn.

Joe Biden nedávno zkritizoval i svého předchůdce Donalda Trumpa: 

Alexej Navalnyj
Biden zkritizoval Trumpa kvůli smrti Navalného. Exprezident vinil USA, ne Putina

Americký prezident svými slovy o nebezpečí jaderného konfliktu narážel na vyjádření Putina i dalších ruských činitelů, kteří od počátku války na Ukrajině o možném použití jaderných zbraní opakovaně hovořili.

Rusko loni navíc pozastavilo svoji účast na dohodě Nový START, která omezuje počet jaderných hlavic a jejich nosičů, a nechalo rozmístit jaderné zbraně v sousedním Bělorusku.

Frekventovaný výraz

Biden už v minulosti výrazem „son of a bitch“ označil i jiné lidi, v lednu 2022 například reportéra televizní stanice Fox News.