Juščenko na dnešním zasedání Rady národní bezpečnosti a obrany (poradní orgán prezidenta) ujistil, že rozhodnutí ústavního soudu bude respektovat. Zopakoval, že své pondělní rozhodnutí nehodlá vzít zpět. Je pouze ochoten přistoupit na kompromis, pokud jde o datum voleb, které byly stanoveny na 27. května.

Janukovyč na zasedání upozornil, že jediným východiskem ze současné situace je vyčkat rozhodnutí ústavního soudu. Pokud by se nyní začaly podnikat kroky k předčasným volbám, bylo by to v rozporu s platnou ústavou, zdůraznil premiér a zasedání předčasně opustil. Ústavní soud dnes potvrdil, že se začal peticí zabývat, ale rozhodnutí vydá nejdříve do měsíce. Janukovyč také odmítl hypotézy stoupenců proruské koalice, že jde o odvolání prezidenta Juščenka. "Sesazením prezidenta se nezabýváme. Chceme předejít zhoršení situace," řekl na tiskové konferenci a vyzval Juščenka, aby otevřeli "novou stránku" rozhovorů a snažili se najít kompromisní řešení.

Současně oznámil, že o zprostředkování ve sporu požádal předsedu rakouské vlády Alfreda Gusenbauera s odůvodněním, že se na Rakousko obrací jako na neutrální zemi. Rakouská strana se zatím nevyjádřila, ale jako zprostředkovatel se nabídl polský prezident Lech Kaczyński. Jeho předchůdce už podobnou roli sehrál při oranžové revoluci v roce 2004.

I dnes se před budovou ukrajinského parlamentu shromáždili přívrženci premiéra Janukovyče. Juščenko vyzval všechny politické síly v zemi, aby do ulic nesvolávaly své stoupence a dále nestupňovaly napětí. Nicméně vzápětí na to se před sídlem ústřední volební komise shromáždilo asi 5000 lidí a zahájilo protest proti přípravám předčasných voleb. "Chceme stabilitu, chceme klid," prohlásila jedna z demonstrantek před parlamentem a vyslovila to, oč prostým Ukrajincům nyní jde v první řadě.