Když bylo Justinovi sedmnáct let, požádal rodiče, aby mu nechali přeoperovat nos, ale odmítli. Počkal tedy do osmnáctých narozenin a čtyři dny po nich už ležel na operačním stole. „Vždycky jsem si hrál s (grafickým programem) Photoshop a měnil svoje fotky, protože jsem nechtěl vypadat tak, jak jsem vypadal," svěřil se Jedlica listu The Huffington Post.

„Myšlenku na úpravu nosu jsem měl v hlavě nejspíš od doby, co mi bylo třináct nebo čtrnáct let," dodal. U úpravy nosu to ale rozhodně neskončilo. Muž, který jako své vzory uvádí Michaela Jacksona a Michelangelova Davida, už má za sebou 128 plastických operací a tento počet rozhodně není konečný. Jeho zatím poslední investicí do vlastního těla byly ramenní implantáty, za které zaplatil 43.000 dolarů (asi 870.000 korun).

Užívá si to, jak vypadá

Jak si ale mohl teenager z nepříliš movitých poměrů rodiny vychovávající celkem šest dětí dovolit plastickou operaci? „Vždycky jsem byl velmi šetrný," vysvětlil novinářům. „Vychovávala mě rodina s nevysokými příjmy, a tak mě učili, že když něco chci, musím si na to ušetřit. Neměl jsem spoustu věcí, které měli moji přátelé. Ti si chtěli koupit vlastní auto a stereo a utráceli peníze za oblečení. Ale mě to přitahovalo k plastickým operacím," dodal Jedlica.

„A i když první operace nosu nebyla neúspěšná, cítil jsem, že chci něco stylizovanějšího, víc komiksového. Bylo docela těžké dostat lékaře na svou stranu, vzhledem k tomu, že jsem muž a usiluju o něco, co je vnímáno jako ženské a přehnaně stylizované," uvedl Jedlica. „Ale přesně tohle chci a pořád si užívám to, jak vypadám," dodal muž, který nyní pracuje jako poradce pro plastické operace – a doporučuje lidem dostupné lékaře i vhodné procedury.