Záhadu týkající se osudu letadla, které zmizelo z leteckých radarů 8. března 2014, už přes rok intenzivně řeší odborníci z několika zemí. Ti zatím došli jen k závěru, že stroj z dosud nejasných příčin nejspíš havaroval a spadl na neznámém místě do moře. Pátrání v odlehlé části Indického oceánu, kde se podle výpočtů stroj zřejmě zřítil, nepřineslo žádné výsledky. Prvními hmatatelnými důkazy o havárii mohou být trosky nalezené na Réunionu: kus křídla vyplavený na břeh tohoto ostrova podle malajsijských úřadů zcela jistě pochází z havarovaného stroje na lince MH370, francouzští experti ale závěry svých analýz ještě nezveřejnili.

Malajsie požádala po nalezení údajných trosek na Réunionu o spolupráci i další země v regionu. Do pátrání se zapojily úřady na ostrově Mauricius, podobný postup zvažují například i na Madagaskaru, Komorách či Seychelách.

„Sbíráme všechny neidentifikované předměty a uchováváme je ve skladu tak, aby se k nim malajsijské úřady mohly dostat, podrobit je analýze a zjistit, zda pocházejí z pohřešovaného letadla," uvedl v prohlášení úřad maledivské vlády. „My sami analýzy provádět nebudeme, posíláme ale fotografie nalezených předmětů a čekáme na odezvu," stojí dále v dokumentu.