Dosud neidentifikovaná těla se nacházela na dvou místech, sdělil na tiskové konferenci ve středu večer (nad ránem SELČ) Honea.

Shluk požárů v severní Kalifornii, jehož ohnisko je zhruba 300 kilometrů severně od San Franciska, se během středy rychle rozšířil a přiměl k evakuaci tisíce lidí. Podle hasičů bylo poškozeno či zcela zničeno 2000 budov.

Okres Butte se nachází poblíž horského města Paradise, které bylo v listopadu 2018 téměř celé zničeno požárem známým jako Camp Fire. Na 85 lidí tehdy zahynulo a desetitisíce obyvatel přišly o střechu nad hlavou.

Lesní požáry v Kalifornii
Smutný rekord. Kalifornské požáry sežehly přes dva miliony akrů půdy

S celkem 28 většími požáry v Kalifornii ve středu zápasilo na 14 tisíc hasičů. V úterý překonal stát svůj smutný rekord, když tam za letošní sezónu požárů lehlo popelem přes 9308 kilometrů čtverečních porostu. Plocha spálené půdy se od té doby dále zvětšila a již překonala hranici 10 tisíc kilometrů čtverečních, uvedla agentura DPA.

S plameny se potýkají také další státy na tichomořském pobřeží USA, Washington a Oregon. V Oregonu ve středu na několika místech lehly popelem úhrnem stovky domů, guvernérka státu v této souvislosti varovala před "největší ztrátou na životech a majetku" v dějinách státu.