Do středeční noci místního času informovali hasiči o tom, že požár ohrozil na 12 tisíc budov a 150 jich zničil. Podle BBC také přiznali, že ho mají pod kontrolou jen z pěti procent.

V některých oblastech stále přetrvává povinná evakuace kvůli silnému větru, který rozdmýchává plameny. Úřady vyhlásily takzvaný „purple alert“, tedy nejvyšší možný stupeň pohotovosti, který byl v jižní Kalifornii vyhlášen vůbec poprvé.

„V tomto typu větru nebude vůbec možné bojovat s ohněm,“ uvedl Ken Pimlott, zástupce kalifornských hasičů. Pimlott také řekl, že prioritou bude evakuovat obyvatele.

Mnoho škol zůstalo zavřených, včetně vzdálenější Kalifornské univerzity v Los Angeles (UCLA), jejíž kampus leží mimo evakuační zónu.

Zpěvák Lionel Richie zrušil svůj středeční koncert v Las Vegas, protože „pomáhal rodině s evakuací na bezpečnější místo“.

V nebezpečí byla také velká nemovitost a vinice mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Část jeho majetku byla poškozena.

Nedaleké Getty muzeum, které leží v nebezpečné zóně, zůstalo během čtvrtka uzavřené. Umělecké předměty ale prý zůstaly v muzeu a zapnutý systém na filtraci vzduchu je má chránit před poškozením kouřem. V muzeu se nachází kousky Leonarda da Vinciho nebo Van Gogha.

Doposud bylo v celé Kalifornii evakuováno více než 200 tisíc lidí.

„Hasičské sirény jsme slyšeli dnes ráno před šestou hodinou a řekli jsme si, že je asi na čase začít nosit naše sbalené věci do auta,“ dodala pro agenturu AFP Patricia Moore, 84letá obyvatelka Los Angeles.