K nehodě došlo na komunikaci, spojující město Aydin se západotureckou metropolí Smyrna (Izmir). Vůz se podle informací policie převrátil a zřítil se do několik metrů hlubokého říčního koryta. Turecká televize zveřejnila záběry vraku, ze kterého zbyly jen ohořelé kovové části.

Nehoda dodávky s migranty nedaleko řecké Kavaly
Dodávka s migranty se v Řecku srazila s kamionem. Všech 11 pasažérů zahynulo

Na místo vyrazilo velké množství záchranářů, nejméně devatenácti lidem včetně dětí však již pomoci nedokázali. Podle agentury Anadolu se jednalo o ilegální migranty, podrobnější informace však nejsou k dispozici. Není známa národnost obětí, zda nehodu někdo přežil ani celkový počet lidí, kteří v kaminou cestovali.

Druhá víkendová nehoda

K podobné nehodě došlo v sobotu na severu Řecka, zhruba 150 kilometrů západně od hranice s Tureckem. Dodávka, převážející 10 migrantů včetně jednoho dítěte, se čelně srazila s protijedoucím kamionem. Cestující zůstali ve voze uvězněni a během nehody a následného požáru zahynuli.

Dodávka se podle policie pohybovala vysokou rychlostí a z neznámých příčin vjela do protisměru. Řidič kamionu se pokusil strhnou řízení, nehodě však zabránit nemohl. Vozidlo s migranty cestovalo po vedlejších komunikacích, protože řecká policie se zaměřila na střežení dálnic.

Migranti míří do Řecka

Turecko je v současnosti klíčovým transitním bodem migrantů, kteří se snaží uprchnout ze zemí Středního východu. Přes hranici s Řeckem na severovýchodě země se uprchlíci snaží proniknout na území Evropské unie, kde následně žádají o azyl.

Podle údajů Organizace spojených národů do Řecka proniklo od počátku roku více než 24,5 tisíce migrantů, z toho nejméně 12 tisíc z Turecka. Za svou snahu o útěk z válkou postižených zemí zaplatilo životem minimálně 118 lidí. 

Člun s uprchlíky. Ilustrační snímek
Marocká loď zahájila palbu na člun s migranty. Zranila jednoho chlapce