Kniha "Vermisste - und manchmal Mord" (Pohřešovaní - a nejednou vražda) vyšla dnes v nakladatelství Deutsche Polizeiliteratur (Německá policejní literatura).

"Prožitky mých rodičů, sourozenců a dalších příbuzných mi ukazují, že příbuzní nezvěstných jsou často přehlíženými oběťmi takových ran osudu," vysvětluje žena, která byla unesena ve svých deseti letech a následující roky strávila ve sklepním prostoru v domě svého únosce.

Kampuschová píše "o starosti o milovaného člověka, o nikdy nekončící naději na šťastný konec, o trýznivých otázkách, co by se mohlo stát a zda tomu nebylo možné zabránit".

Rakušanka ve svém příspěvku rovněž upozorňuje, že "vzájemné podezřívání, senzacechtivá média" i "bezcitné úřady" mohou život příbuzných nezvěstných lidí proměnit v "peklo na Zemi".

Žena, která loni v srpnu utekla svému vězniteli Wolfgangu Priklopilovi, ujišťuje, že vítá každou iniciativu upozorňující na osud příbuzných obětí únosů.

Odbory německé policie (GdP) dnes vyzvaly k posílení profesionální pomoci rodinám nezvěstných. Podle GdP je v Německu ročně hlášeno 100.000 případů pohřešovaných lidí, z toho zhruba 40 procent se týká dětí.