Soudní líčení s kanibalem byl zahájeno již v úterý, přičemž na povrch stále vylézají neuvěřitelné podrobnosti. Nino Mbath z města Estcourt, kterého místní média označují za přírodního léčitele, podle obžaloby vraždil a následně konzumoval ženy.

Další tři pachatelé

Za hrůznými činy však nestojí sám, policie zadržela další tři pachatele. Dva byli obviněni z vraždy, poslední muž pak čelí obvinění z držení lidského masa. Server Newsweek informoval o tom, že jeden z mužů již zemřel, který z nich to je, však neupřesnil.

"Zločin jsme odhalili, protože se léčitel přišel udat," oznámila plukovnice Thembeka Mbheleová. "Prostě přišel na policii v Estcourt a řekl:´Už mě nebaví jíst pořád lidské maso,´" dodala. Podle policistů Mbath také stále opakoval, že lidé v oblasti ho nutí, aby jedl části lidského těla. Také byl prý donucen k tomu, aby měl sexuální styk se ženami, ačkoliv nebyl zdravý, měl prý sexuálně přenosné nemoci," dodal policista serveru South Africa’s News 24.

Až poté si prý policisté všimli, co muž drží v ruce. "Zpočátku jsme tomu nevěnovali pozornost, vypadalo to jako kus kaučuku. Poté jsme se však na dané "předměty" podívali zblízka a noha, kterou muž držel v ruce, byla úplně prolezlá červy, byli jsme v šoku," vypovídal jeden z policistů. 

Další ostatky

Muž policisty následně zavedl do svého domu, kde našli ostatky dalších několika obětí. "Kolem místa se linul zápach tlejícího masa," vypověděla u soudu policistka Thembeka Mbheleová. Podle dalšího důstojníka se v domě povalovaly části těl. „Při zajišťování důkazů se například v hrnci našlo osm lidských uší,“ uvedl.

Podle důstojníka byl zápach tak strašný, že on i ostatní museli dům urychleně opustit. Muži jsou obviněni mimo jiné i z vraždy čtyřiadvacetileté ženy, kterou se jako jedinou podařilo identifikovat. Policie se domnívá, že celá skupina je součástí větší a propracovanější sítě zločinců, kteří obchodují s lidským masem a pokouší se je prodávat místnímu léčiteli. Výše trestu, který všem pachatelům hrozí, zveřejněna nebyla.