Čínský ministr zahraničí přicestoval do KLDR na pozvání severokorejského vůdce. Schůzka navazuje na mezikorejský summit, který se uskutečnil minutý týden v pátek, a Kim Čong-un se na něm sešel s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. Oba státníci se na summitu dohodli, na řadě opatření, které by měly stabilizovat situaci na poloostrově a zlepšit vzájemné vztahy mezi severem a jihem.

Peking je podle vyjádření čínského ministerstva zahraničí připraven hrát pozitivní roli při hledání politického řešení na Korejském poloostrově. „Čína plně podporuje odhodlání KLDR zbavit Korejský poloostrov jaderných zbraní," uvedl Wang po skončení jednání.

Wang se také vyjádřil k nacházejícími setkání Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, ke kterému by mělo dojít během května. „Doufáme, že dialog Severní Koreje a Spojených států bude úspěšný a že dojde k významnému pokroku,“ řekl čínský ministr zahraničí.

Čína je nejdůležitějším ekonomickým a diplomatickým podporovatelem KLDR, přestože se i ona připojila k silným sankcím, které na Severní Koreu uvalily Spojené státy jako odplatu za opakované jaderné a raketové testy. Čína se také proto stala v březnu první zemí, kterou vůdce KLDR Kim Čong-un po nástupu do své funkce navštívil.