Ri Sol-ču spolu se svým chotěm Kim Čong-unem navštívili koncert v divadle Mansudae Art Theatre pořádaný ke Dni zářící hvězdy. Jde o svátek oslavující výročí narození Kim Čong-ila, otce nynějšího vládnoucího diktátora a jeho předchůdce ve funkci nejvyššího vůdce země. O události informovaly oficiální severokorejské noviny Rodong Sinmun. 

„Jakmile generální tajemník spolu s manželkou Ri Sol-ču dorazili do hlediště divadla, ostatní diváci je zdravili hromovým ‚hurá!‘,“ uvedl severokorejský list na svém webu. 

Na snímku je údajně Kim Čong-čul, když v roce 2015 navštívil v Londýně koncert Erika Claptona
Kim Čong-un má i bratra. Politiku nemusí a není si prý jist sexuální identitou

Ri Sol-ču v minulosti Kima doprovázela při řadě důležitých události. Fakt, že se rok neukázala na veřejnosti vyvolal řadu spekulací, například o jejím těhotenství či zdravotních problémech. Web BBC přinesl pohled opírající se o zprávy jihokorejské Národní zpravodajské služby, podle nějž se Kimova manželka stáhla z obavy před covidem-19 a celý čas trávila péčí o děti diktátorského páru. 

Severní Korea dosud oficiálně neoznámila žádný případ covidu-19 v zemi, ačkoli experti oslovení BBC zdůraznili, že to je nepravděpodobné. Britský web v této souvislosti upozornil na to, že na oficiálních fotkách z divadla, kde pár sledoval koncert, žádný návštěvník nemá roušku ani respirátor a lidé mezi sebou nedodržují odstup, jaký kvůli pandemii zná zbytek světa. 

Prezident Kim

O životě severokorejského páru číslo jedna nejsou známé podrobnosti. Obraz o něm vznikl díky kusým informacím, které unikly do světa. Vyplývá z nich například, že se Kimovi vzali v roce 2009 a mají spolu tři děti. 

Konvertoplán V-22 Osprey, který se stal předlohou stavebnice Lego.
Paradox. Unikátní model z lega sklidil kritiku, teď stojí jmění

Web BBC také upozornil na to, že severokorejská státní média v souvislosti s návštěvnou koncertu znovu informovala o Kim Čong-ilovi jako o prezidentovi, prozatím o něm vždy psala jako o generálním tajemníkovi.

Titul prezident poprvé použila severokorejská oficiální tisková agentura minulý týden. Oslovení prezident diktatura až dosud využívala jen pro zesnulého Kim Ir-sena, zakladatele státu a Kim Čong-ilova děda.