Pellegrini svůj úřad stvrdil slavnostním slibem na Bratislavském hradě. "Moje vláda je připravená naplno pracovat," prohlásil Pellegrini a zdůraznil proevropské směřování země.

Nové ministry jmenoval prezident Kiska. "Od ohavné vraždy Jána Kuciaka uplynul více než měsíc. Od té doby bylo řečeno mnoho silných slov, ale činů bylo uděláno málo," uvedl při ceremoniálu Kiska. "Na rozhořčení veřejnosti nelze reagovat ignorací, je potřeba obnovit důvěru veřejnosti. Doufám, že chápete, že nestačí vyměnit vládu, je potřeba vyměnit styl vládnutí. Držím vám palce," popřál staronové vládě prezident s tím, že její služba bude složitá.

Demonstrace na Slovensku
Odchod Fica a Kaliňáka nestačí. Do ulic opět vyšly desítky tisíc Slováků

Kiska také prohlásil, že by se mělo změnit vedení policejního zboru. Shodl se na něm s novým ministrem vnitra, píše list Sme.

Ministrem vnitra se stal Tomáš Drucker (za Smer-SD), který zastával post ministra zdravotnictví. Původní návrh Pellegriniho Kiska odmítl. Vadil mu Jozef Ráž, syn zpěváka Joža Ráže ze skupiny Elán, který má blízko ke končícímu Robertu Kaliňákovi (Smer-SD).

Hlavními změnami jsou kromě klíčového postu ministra vnitra na postu místropředsedy vlády pro investice a informatiku, který bude zastávat Richard Raši (za Smer-SD), původně ho zastával Pellegrini. Ministryní zdravotnictví bude Andrea Kalavská (za Smer-SD), ministryní kultury bude Ľubica Laššáková (Smer-SD) a spravedlnosti Gábor Gál (Most-Híd).

Gál nahradí končící Lucii Žitňanskou (Most-Híd) a Laššáková nahradí Marka Maďariče (Smer-SD).

Kiska jmenuje novou slovenskou vládu. Syn zpěváka Joža Ráže v ní nebude

O důvěru by nová vláda měla požádat parlament již zítra.

Politickou krizi na Slovensku vyvolala vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.

Opozice i veřejnost požadovala jako řešení krize nové volby.

"Pevně věřím, že i opozice bude bojovat za stabilitu Slovenska," prohlásil dnes Pellegrini. 

Peter Pellegrini
Pellegrini poslechl Kisku: ve středu navrhne novou vládu bez syna Joža Ráže
Mária Trošková, bývalá asistentka slovenského premiéra Roberta Fica.
Z modelky poradkyní premiéra. Kdo je Ficova bývalá asistentka Trošková?