Poradce pro národní bezpečnost Jižní Koreje Chung Eui-yong sdělil během čtvrteční schůzky s jihokorejským prezidentem Mu Če-inem, že severokorejský režim provede nějakou akci kolem 10. a 18. října, ale neuvedl žádné bližší podrobnosti. Informuje o tom agentura Reuters s odkazem na vyjádření prezidentova mluvčího Parka Wan-ju. Podle něj panují v Jižní Koreji obavy z vojenského konfliktu vyvolaného náhodným incidentem.

"Podle prezidenta mluví Spojené státy o diplomatických i vojenských možnostech. Ale Jižní Korea už nemůže opět procházet válkou," uvedl mluvčí.

Napětí na Korejském poloostrově se v posledních týdnech stupňovalo, mimo jiné v důsledku hrozeb a urážek, jimiž se vzájemně častovali severokorejský vůdce Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump kvůli severokorejskému jadernému a raketovému programu.  

Poté, co Trump varoval Severní Koreu, že bude zcela zničena, jestliže napadne Spojené státy nebo jejich spojence, ho Čong-un obvinil, že vyhlásil KLDR válku. Trumpova administrativa obvinění odmítla, ale situace zůstává nadále napjatá.