Severní Korea vytrvale zbrojí a zapomíná na dostatek potravin pro svůj lid. Podle OSN odhadem 18 z 25 milionů Severokorejců trpí v různé míře nedostatkem potravin. To reflektuje Jižní Korea, která přerušila humanitární pomoc Pchjongjangu loni v lednu.  

Dnes Soul zveřejnil plán na darování 4,5 milionu dolarů prostřednictvím Světového programu pro výživu (WFP). Dalších 3,5 milionu dolarů půjde na dodávky výživy a vakcín, které budou uskutečněny prostřednictvím Dětského fondu OSN (UNICEF). 

"Podpora nezahrnuje žádnou peněžní hotovost, takže není reálně žádná možnost, že by Pchjongjang pomoc zneužil na podporu své armády," zdůraznil jihokorejský ministr pro znovusjednocení Čo Mjong-kon.

Vstřícný krok Soulu může být vnímán jako odezva na úterní události na půdě OSN. Donald Trump tu zopakoval, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy, ty ji zcela zničí.

Severní Korea, jejíž ministr zahraničí Ri Jong-ho vystoupí na půdě Valného shromáždění OSN v pátek, v reakci uvedl: "Pokud si Trump myslel, že nás vystraší psím štěkotem, tak to byl jen sen."