Podezřelou aktivitu údajně zachytily americké špionážní satelity. Práce na balistických střelách prý neustává, agentura Reuters nicméně dodává, že na druhou stranu není zřejmé, jak daleko se Severokorejci v rozdělaných projektech prozatím dostali.

Donald Trump
Trump je připraven setkat se s prezidentem Íránu. V takové schůzky věřím, řekl

Přitom na summitu v Singapuru, který v červnu Trump i Kim absolvovali, se odsouhlasilo, že KLDR se postupně veškerého nukleárního arzenálu zbaví. Údajně sice nebylo upřesněno, kdy se tak stane, první muž USA však dodal, že Severokorejce již jako jadernou hrozbu nevidí.

Oficiální tiskové zprávy deníku Washington Post v pondělí uvedly, že podle jejich informací staví Pchjongjang jednu, možná dvě mezikontinentální balistické rakety. Děje se tak v centru Sanum-dong, které je lokalizováno poblíž hlavního města.

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií.
Na denuklearizaci KLDR jsme se dohodli, říká Trump. Z Číny má však obavy

Nejedná se o první známku toho, že KLDR, navzdory rozhodnutí na summitu, opatření k ukončení jaderného programu nepřijala. Především zmíněný Sanum-dong prý vykazuje až příliš mnoho známek aktivity, tvrdí podle britské BBC nejmenovaný expert z Institutu Middlebury.

Neustávající aktivitu Severokorejců minulý týden potvrdil i americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Dodal, že určitý vývoj problému přece jen probíhá, bližší informace ale neuvedl.

KLDR a test raket.
KLDR na summitu slíbila zničení raketové střelnice Sohe. Prý brzy