Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Nehoda na dálnici ve Virginii způsobená nebezpečnou zimní bouří.
Jihovýchod USA zasáhla zimní bouře. Desetitisíce domácností byly bez proudu

Letos jde již o čtvrtý severokorejský raketový test. Předchozí tři KLDR podnikla minulý a předminulý týden. Ve dvou případech tvrdila, že úspěšně otestovala hypersonické střely. Jedna doletěla do vzdálenosti 700 kilometrů, druhá zasáhla cíl vzdálený 1000 kilometrů. Při posledním z těchto tří testů Severní Korea zkušebně odpálila balistickou střelu nesenou železnicí.

USA minulý týden ohlásily sankce proti šesti Severokorejcům, jednomu Rusovi a subjektu, který je podle nich zodpovědný za obstarávání zboží pro severokorejský zbrojní program.