Když oddávající na konci obřadu vyzve novomanžele, aby se políbili, bude si muset jeden z nich vybrat, kterého z mužů stojících před ním políbí jako prvního.

„Chceme jen, aby se to, co většina lidí skrývá, dostalo na veřejnost," uvedl pro list The Guardian jeden z mužů. „Nemáme žádný důvod tyto věci skrývat. A chceme jen pomoci lidem uvědomit si, že na světě jsou různé druhy lásky a různé druhy rodin," pokračoval Victor Hugo Prada, ve svých třiadvaceti letech nejmladší z celé trojice.

Poslanec a gay aktivista německý Zelených Volker Beck (uprostřed) nadšeně aplauduje poté, co Bundestag schválil homosexuální manželství a adopce dětí homosexuálními páry
Revoluce v Německu. Homosexuálové mohou zakládat rodiny

Veřejný medelínský notář podepsal potřebné dokumenty minulý měsíc. Až vejdou v platnost, bude se jednat o první trojsňatek homosexuálů na světě. V dokumentu se například uvádí, že všichni tři tvoří rodinu a jsou rovnocennými partnery. „Nejsme tři přátelé, co spolu bydlí, jsme zkrátka rodina,"uvedl Prada.

Další dva muži, Manuel Bermudez a Alejandro Rodriguez tvoří pár již 18 let a byli první v Kolumbii, kterým bylo oficiálně uznáno jejich partnerství v roce 2000. Poté osm let žili ve třech ještě s Alexem Zabalou, za další čtyři roky se k nim přidal Prada. Původně tedy měli vstoupit do svazku ve čtyřech. Zabala však zemřel před třemi lety na následky rakoviny.

Leo Varadkar
Irsko má nejmladšího premiéra v historii. Stal se jím gay s indickými kořeny

V právním smyslu se však nejedná o manželství. Právník Rincon Perfetti, který dokument vypracoval, uvedl, že ze zákona je v Kolumbii manželství pokládáno za svazek mezi dvěma lidmi. Proto museli přijít s novým slovem: Speciální dědický svazek.

V roce 2015 kolumbijská vláda schválila zákon, který uděluje homosexuálním párům stejná práva jako heterosexuálním i v oblasti adopce. Tento krok vyvolal odpor konzervativců, kteří se pokoušeli vyhlásit referendum. To se však nakonec neuskutečnilo.

Duchovní část obřadu mezi třemi zmiňovanými muži prý povede žena. Následně bude na programu vystoupení čtyř tanečních skupin symbolizujících přírodní živly - vodu, zemi, oheň a vzduch, jež by měl symbolizovat jejich zemřelého partnera.

Dron ochromil letiště v Anglii, některá letadla musela nouzově přistát