Ministr chce anulovat akreditace zpravodajů televize Al-Džazíra v Izraeli, která má přibližně 30 zaměstnanců, zavřít jejich jeruzalémskou kancelář a zablokovat vysílání stanice na místních kabelových a satelitních kanálech, informovala agentura Reuters. Pro realizaci většiny navržených kroků je však podle ministra nutné provést právní postup.

"Poskytovatelé kabelových a satelitních služeb již vyjádřili ochotu vysílání vypnout,“ řekl ministr.

Cílem těchto opatření je pak podle Kary posílení bezpečnosti Izraele, Al-Džazíra se totiž dle jeho slov stala "hlavním nástrojem Islámského státu, Hamasu, Hizballáhu a Íránu." 

Na otázku, zda ukončení vysílání Al-Džazíry neznamená omezování svobody tisku, Kara uvedl: "V této zemi neexistuje omezování svobody projevu." I v demokratických zemích jsou věci, které jsou nepřijatelné a mnoho z toho, co vysílá Al-Džazíra, patří do této kategorie. "

Al-Džazíra v červenci uvedla, že přijme veškerá nezbytná opatření a bude se bránit právními kroky.

Mediální asociace Foreign Press plánované kroky Izraele kritizuje. "Změna zákona, která zapříčíní vypnutí mediální organizace z politických důvodů, to je kluzký svah," řekl výkonný tajemník asociace Glenys Sugarman.

Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Egypt přerušily 5. června vztahy s Katarem, který obviňují z "podpory terorismu" a hlavně ze sbližování s Íránem. Přístup k vysílání stanice Al-Džazíra byl v uvedené čtveřici zemí zablokován pro její údajnou "islamistickou orientaci".