Jako jeden z důkazů má policii posloužit šifrovaná konverzace na síti Threema, kterou vedl Kočner s podle obžaloby přímou zadavatelkou vraždy Kuciaka Alenou Zsuzsovou. Tato často vulgární korespondence, v níž se objevují jména mnoha, především vládních politiků, se začala na pokračování objevovat na stránkách slovenského Denníku N. Kočner v ní popisuje i setkání s předsedou koaliční strany Most-Híd Bélou Bugárem na Maledivách, kontakty s expre-miérem a šéfem nejsilnější vládní strany Směr Robertem Ficem či přátelské vazby s dlouholetým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem.

Akce na počest zavražděného novináře Jána Kuciaka
Případ Kuciak: obvinění mají na svědomí další vraždy

Zsuzsová, která svým pro některé muže atraktivním zjevem sloužila Kočnerovi jako volavka, ve svých zprávách naznačuje intimní kontakty se ženatým předsedou parlamentu a vládní Slovenské národní strany Andrejem Dankem.

„Patron s patronou“

Slovenskou veřejnost také pobouřilo vulgární „vtipkování“ mezi Kočnerem a Zsuzsovou o zavražděném Jánu Kuciakovi a jeho snoubence Martině Kušnírové, kterou nájemní vrazi zastřelili na místě také. „Založím nadaci sv. Jána Kuciaka - patrona novinářů. Kdo bude lepší patron než ten, kdo má v sobě patronu?“ napsal Kočner. Další části konverzace o Kuciakovi a jeho snoubence jsou přitom ještě mnohem vulgárnější.

Zveřejněné odposlechy vzbudily velké emoce, své pobouření neskrývá ani prezidentka Zuzana Čaputová. „Namočení“ politici se ale hájí tím, že se jednalo o náhody nebo, že s Kočnerem a Zsuzsovou se nescházeli, případně, že se Kočner svými vazbami na politické špičky pouze chvástal.

Zásah slovenské policie. Ilustrační snímek
Dva podezřelí v kauze Kuciak vraždili už dříve. Údajně se vloupali k podnikateli