On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE.

Trump se nechal otestovat v pátek poté, co se objevily spekulace, že se novým typem koronaviru nakazil brazilský prezident Jair Bolsonaro. S ním se Trump setkal minulý víkend na Floridě. V pátek ale Bolsonaro na facebooku popřel, že měl pozitivní test na koronavirus.

Koronavirem se nicméně nakazil člen Bolsonarovy delegace Fabio Wajngarten. Bílý dům následně uvedl, že Trump i viceprezident USA Mike Pence s nakaženým téměř nepřišli do styku, proto není důvod, aby podstupovali testy. Brazilská televize potom ale zveřejnila záběry, na kterých je vidět tajemník v Trumpově bezprostřední blízkosti.

Ve Spojených státech se koronavirem doposud nakazilo asi 2490 lidí, více než pět desítek pacientů infekci podlehlo. Trump v pátek kvůli epidemii koronaviru vyhlásil stav nouze. To podle něj dává vládě k dispozici až 50 miliard dolarů (1,18 bilionu korun) na boj s nákazou a umožňuje přijímat rychlejší rozhodnutí.

Španělsko je po Itálii nejvíce koronavirem zasaženou zemí v Evropě, v sobotu tam bylo 6200 případů nákazy, skoro 190 lidí zemřelo. Kvůli pandemii španělské úřady v sobotu nařídily uzavřít restaurace, kavárny, bary, kina a obchody s výjimkou prodejen se zbožím běžné potřeby.

Kromě toho bude od pondělka platit i omezení v pohybu obyvatel, lidé nebudou smět vycházet z domova. Neplatí to jen pro cesty do práce nebo na nákup nezbytných věcí a léků. Na dodržování tohoto opatření bude dohlížet armáda.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník