U vstupu do každého obchodu je k dispozici dezinfekce pro zákazníky. Někteří obchodníci ji rovnou lidem aplikují. "Je to pro vaši bezpečnost," řekla s omluvným tónem prodavačka jednoho z butiků. Většina prodejců, včetně obchodníků se suvenýry, přijímá platební karty. Před použitím terminálu někteří zákazníkům znovu dezinfikují ruce, dezinfekci nabízejí i po zadání PIN kódu. Bez problémů lze platit také v hotovosti.

Mnoho obchodů láká na slevy od 30 do 70 procent, prodejci v hlavních turistických ulicích nabízejí slevy i na zboží, které nemají mezi zlevněným. Obchody v centru mají otevřeno převážně od 09:00 do 14:30, poté až od 18:00 do 21:00. Provozní doba se může u jednotlivých prodejen mírně lišit, některé obchody mají nastavenu různou dobu pro jednotlivé dny v týdnu.

Poloprázdné bary a restaurace

Centrum se podle místních obyvatel již trochu cestovateli zaplnilo, jindy je však v červenci na hlavních třídách "hlava na hlavě". "Z nákazy máme strach, bojíme se o své rodiny, ale museli jsme otevřít. Potřebujeme, aby k nám začali turisté znovu jezdit," uvedla jedna z prodejkyň.

Poloprázdné jsou i bary, kavárny a restaurace v centru města. Také zaměstnanci vyhlášeného podniku Rex, do kterého je jindy třeba rezervace, stojí venku a oslovují kolemjdoucí. Ceny jídla či kávy v restauracích se podle místních od loňska většinou nezměnily.

Na Korfu žije přes 100 tisíc lidí, z toho 45 tisíc pracuje v cestovním ruchu. Sezona na ostrově začíná běžně v dubnu, letos většina podnikatelů zahájila provoz až s prvními obnovenými lety od 1. července. Loni Korfu navštívilo kolem dvou milionů turistů, letos se počítá se 40 procenty, řekl ČTK místostarosta regionální metropole Panajotis Varuchas.