Ve Spojených státech byla koronavirová nákaza potvrzena u 1 435 098 lidí, což znamená od pátku nárůst o 22 977. Počet zemřelých vzrostl za den o 1325 na 87 315. Informovalo o tom v noci na dnešek americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

ON-LINE ke koronaviru ZDE

CDC uvedlo, že jeho bilance případů respiračního infekčního onemocnění covid-19 je platná k pátečnímu odpoledni. Statistiky CDC nutně neodrážejí všechny případy, které hlásí jednotlivé státy USA, upozornila agentura Reuters.

V Brazílii se nakazilo dalších 15 tisíc lidí

Brazílie hlásí téměř 15 tisíc nových případů lidí s koronavirem a dalších 816 úmrtí. Informovalo o tom v sobotu večer podle agentury Reuters brazilské ministerstvo zdravotnictví. S 233 142 potvrzenými případy je jihoamerická země pátou nejhůře zasaženou na světě, vyplývá ze statistiky specializovaného serveru Worldometers.

Podle oficiálních statistik v Brazílii přibylo 14 919 nových případů koronavirové nákazy. O den dříve byla hranice 15 tisíc nově nakažených poprvé překonána.

Také denní nárůst počtu obětí covidu-19 oproti pátku mírně klesl. Nyní eviduje Brazílie 15.633 zemřelých s infekčním onemocněním.

Brazílie je se svými zhruba 212 miliony obyvatel pátou nejlidnatější zemí světa. V Latinské Americe je co do počtu obětí i nakažených nejhůře zasaženou zemí.

Počet obětí koronaviru v Mexiku překonal hranici 5000

Mexiko v sobotu hlásilo už 5045 zemřelých s koronavirem a dohromady 47 144 případů. Počet potvrzených obětí vzrostl od pátku o 278 a počet nakažených o 2112. Vyplývá to ze statistik, které v sobotu zveřejnily mexické úřady.

Sobotní přírůstky obětí i infikovaných jsou o něco nižší než ty páteční, kdy Mexiko hlásilo 2437 nově nakažených a 290 mrtvých. Dosud nejvyšší evidovaný počet úmrtí za den Mexiko oznámilo v úterý, kdy zemřelo 353 nakažených.

Mexiko je v Latinské Americe třetí nejhůře zasaženou zemí po Brazílii a Peru. Mexické úřady však opakovaně připomínají, že skutečný počet nakažených je mnohonásobně vyšší, než uvádějí statistiky.

Smrtnost v souvislosti s koronavirovou nákazou je v Mexiku, které má téměř 130 milionů obyvatel, lehce nad celosvětovým průměrem. Experti to vysvětlují velkým počtem lidí s cukrovkou, vysokým tlakem a obezitou.

Stejně jako mnohé další země se i Mexiko chystá uvolnit opatření přijatých v boji proti viru SARS-CoV-2. Už v pondělí by se měla částečně obnovit výroba a v některých regionech by se měly otevřít i školy a obchody.