V Německu za posledních 24 hodin přibylo 782 případů koronavirové nákazy, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Jedná se o pokles oproti bilanci ohlášené v sobotu, kdy země zaznamenala 2034 nových případů - nejvíce od konce dubna. Údaje za víkendové dny však bývají obvykle nižší, neboť nezahrnují data od všech zdravotnických zařízení, upozorňuje RKI.

Od začátku koronavirové krize se v zemi s 83 miliony obyvatel infikovalo virem SARS-CoV-2 nejméně 232 864 osob. Komplikacím doprovázejícím nemoc covid-19 pak podlehlo 9269 lidí, z toho dva pacienti v posledních 24 hodinách. Již 207 100 nakažených se z nemoci vyléčilo.

Vrchol epidemie Německo zažívalo na přelomu března a dubna, kdy denně přibývalo přes 6000 nakažených. Denní přírůstky nakažených ale opět vzrůstají od konce července. Jedním z důvodů je podle agentury DPA zřejmě i to, že země více testuje.

Reprodukční číslo bylo podle odhadů RKI v sobotu na úrovni 1,13. Znamená to, že jeden infikovaný virem nakazí v průměru více než jednoho dalšího člověka. Předchozí den činil tento ukazatel 1,02.

Brazílie hlásí přes 50 tisíc nově nakažených

V Brazílii se za poslední den nakazilo koronavirem 50 032 lidí a 892 dalších osob s nemocí covid-19 zemřelo. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. Počet obětí nákazy v Mexiku přesáhl 60 tisíc.

Od začátku pandemie zaznamenala největší latinskoamerická země s 210 miliony obyvatel celkem 3 582 362 případů nákazy. Komplikacím doprovázejícím covid-19 tu podlehlo již 114 250 lidí.

Brazílie je co do počtu nakažených i obětí druhou nejhůře postiženou zemí světa po Spojených státech.

Mexické ministerstvo zdravotnictví v sobotu ohlásilo 644 zemřelých s covidem-19 za posledních 24 hodin, čímž celková bilance stoupla na 60 254. Počet odhalených případů koronavirové nákazy v zemi dosáhl 556 216, z nichž 6482 bylo registrováno v posledním dnu. Co do počtu úmrtí je Mexiko celosvětově na třetím místě po USA a Brazílii, z hlediska infikovaných je na příčce sedmé.

Počet nakažených koronavirem v Indii překonal hranici tří milionů

Počet nakažených koronavirem v Indii dnes překročil hranici tří milionů. Za poslední den tu přibylo 10 339 infikovaných a 912 úmrtí s nemocí covid-19, uvedla agentura AP s odvoláním na zdravotnické úřady. Celkově již asijská země eviduje 3 044 940 infikovaných, z nichž 56 706 komplikacím doprovázejícím covid-19 podlehlo.

Podle AP jsou epidemií nejvíce zasaženy chudé venkovské oblasti v lidnatých státech Uttarpradéš a Bihár na severu země a současně bohatší a starší obyvatelstvo v jižních státech Telangana, Tamilnádu, Ándhrapradéš a Karnátaka. Výrazný počet nakažených vykazují i dvě největší indická města Dillí a Bombaj, byť zde šíření infekce v posledních dnech zpomalilo.

Co do počtu nakažených je Indie na třetím místě na světě za Spojenými státy a Brazílií. Z hlediska obětí zaujímá čtvrtou příčku za USA, Brazílií a Mexikem.

Indie na počátku pandemie v březnu vyhlásila přísná karanténní opatření, včetně celostátního zákazu vycházení. Omezení ale značně postihla ekonomiku země a desítky tisíc lidí připravila o práci. Právě kvůli ekonomickým dopadům úřady karanténu po dvou měsících uvolnily a počet nakažených začal stoupat.