Infekce se v Brazílii od začátku epidemie potvrdila již u 3 035 422 lidí, z nichž podle úřadů 101 049 zemřelo.

Brazílie, kde žije 209,5 milionu lidí, má po Spojených státech druhý nejvyšší počet infikovaných koronavirem i souvisejících úmrtí. Odborníci nicméně upozorňují, že se virem SARS-CoV-2 nakazilo nejspíš ještě mnohem více Brazilců, než uvádějí oficiální statistiky; v zemi se totiž provádí málo testů.

Do částí Paříže přicházejí roušky, v Berlíně jdou žáci do školy

V období nedýchatelných veder, která dusí Francii, si budou muset lidé v nejfrekventovanějších částech Paříže ode dneška i venku nasazovat roušky.

Bez nich bude zakázáno procházet se po nábřežích kolem Seiny nebo na Montmartru, stejně jako nakupovat na velkých obchodních třídách metropole. Pařížská prefektura přistoupila k tomuto opatření ve snaze zbrzdit nárůst nových případů nákazy koronavirem.

V Berlíně se vracejí školáci do lavic, podobně jako minulý týden žáci v Meklenbursku-Předním Pomořansku a v Hamburku. V Německu návrat do škol vyvolal živou debatu. Řeší se především, jestli mají mít školáci roušky i ve třídě, nebo jen na chodbách a toaletách. Německý ministr zdravotnictví na dnešek ohlásil tiskovou konferenci ke covidu-19 spolu se svými protějšky ze spolkových zemí.

K současnému vývoji situace kolem covidu-19 se na tiskové konferenci vyjádří také Světová zdravotnická organizace (WHO). V Pákistánu se otevírají restaurace, kina a provoz zahájí veřejná doprava.