V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od počátku pandemie koronavirem SARS-CoV-2 nakazilo zhruba 1,028 milionu lidí. Z onemocnění se zatím vyléčilo kolem 711 tisíc lidí.

Sedmidenní reprodukční číslo v Německu činilo v pátek večer 0,93. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovaný člověk nákazu přenese. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.

Německo se ve středu kvůli stále vysokému počtu případů nákazy koronavirem rozhodlo prodloužit přísná restriktivní opatření do 20. prosince. Restaurace, kina, divadla a také volnočasová zařízení tak zůstávají zavřená.

Počet nakažených na Ukrajině i v Rusku roste

Počet nakažených koronavirem na Ukrajině překročil 700 tisíc. Za posledních 24 hodin do statistik přibylo rekordních 16 294 nových případů a 184 mrtvých s covidem-19. Dnes to uvedl ukrajinský ministr zdravotnictví Maksym Stepanov.

V Rusku během pátku denní přírůstek infikovaných opět přesáhl hranici 27 tisíc, nicméně nebyl vyšší než dosavadní maximum ze čtvrtka.

Celkem se na Ukrajině s přibližně 42 miliony obyvatel koronavirem od jara nakazilo už 709 701 osob a s nemocí zemřelo 12 093 pacientů.

Operační štáb v Moskvě ráno oznámil, že testy v Rusku za uplynulých 24 hodin prokázaly koronavirus SARS-CoV-2 u dalších 27 100 lidí. O den dříve přibylo 27 543 infikovaných, což je v zemi se 146 miliony obyvatel dosud nejvyšší denní přírůstek. Od začátku pandemie ruské úřady už celkem zaregistrovaly koronavirovou infekci u 2,2 milionu osob.

Počty přibývajících registrovaných obětí nákazy je v Rusku nadále vysoký. Pacientů s koronavirem v pátek zemřelo 510 a jejich přírůstek byl třetí den v tomto týdnu vyšší než 500. Celkový počet zemřelých již v zemi stoupl na 39.068.

Rusko patří z hlediska celkového počtu potvrzených případů k nejhůře postiženým na světě vedle Spojených států, Indie, Brazílie a Francie.