V Brazílii dalším dnem po sobě rekordně přibylo lidí nakažených koronavirem i pacientů, kteří kvůli komplikacím souvisejícím s onemocněním covid-19 zemřeli. Ministerstvo zdravotnictví ve středu místního času podle agentury Reuters uvedlo, že počet infikovaných se za posledních 24 hodin zvýšil o 10 503 na celkových 125 218. Nově zemřelo 615 lidí, dohromady jde o 8536 osob.

On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE. 

Brazilský Senát ve středu schválil záchranný balík v hodnotě 60 miliard reálů (263,5 miliardy korun) na podporu jednotlivých států a měst, které se kvůli pandemii covidu-19 potýkají se zvýšenými výdaji na sociální dávky a výpadky příjmů. Zákon musí schválit prezident Jair Bolsonaro.

Koronavirem se nakazil prezidentův mluvčí Otávio Rego Barros. Podle informací jeho kanceláře je v domácí izolaci a neprojevují se u něj žádné symptomy covidu-19.

V USA za den zemřelo dalších 2073 lidí

Ve Spojených státech za posledních 24 hodin zemřelo dalších 2073 pacientů nakažených koronavirem, což je o něco méně než předchozí den. Smrtelná bilance tak nyní podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse činí 73 095, informovala dnes agentura AFP. Prezident Donald Trump epidemii nemoci covid-19 ve středu označil za "za nejhorší útok", jaký kdy USA zažily.

 #interaktivni-infografika|cadb058e-59ba-42c4-bb1f-2a54ff7e64bc#

"Je to horší než (japonský útok na) Pearl Harbor. Je to horší než (teroristické útoky) na Světové obchodní centrum. Takový útok se ještě nikdy nestal," prohlásil šéf Bílého domu. Šlo mu prý zabránit hned v počátcích v Číně, ale nestalo se tak. V nejlidnatější zemi světa se nákaza koncem loňského roku objevila. Později Trump upřesnil, že za nepřítele Spojených států považuje spíše pandemii nemoci covid-19 než Čínu.

Spojené státy evidují více než 1,22 milionu lidí s koronavirovou infekcí, z nich se okolo 190 tisíc uzdravilo.