K Al-Káidě se měl Hamza připojit v srpnu 2015. Od té doby se objevilo na internetu několik nahrávek, ve kterých vyzývá své stoupence, aby pomstili smrt jeho otce a zaútočili na Spojené státy a jejich západní spojence.

Usáma bin Ládin, který stál za teroristickými útoky 11. září 2001, byl zabit americkým speciálním komandem 2. května 2011 v Abbottábádu nedaleko pákistánské metropole Islámábádu. Jeho tělo bylo poté vhozeno do Arabského moře.

Americká vláda zařadila Hamzu, kterému má být asi 30 let, na seznam teroristů počátkem roku 2017. Jeho možný majetek ve Spojených státech byl zmrazen a američtí občané a společnosti s ním od té doby nesmí obchodovat.

Vzal si dceru útočníka z 11. září

Podle dostupných informací se měl Hamza loni v srpnu oženit s dcerou Mohammeda Atty, který unesl jedno ze čtyř dopravních letadel použitých při útocích v září 2001 a narazil s ním do jedné z věží Světového obchodního centra v New Yorku. Britskému deníku Guardian to potvrdili Ahmad al-Attas a Hassan al-Attas, jeho nevlastní strýcové a nevlastní bratři Usámy bin Ládina.

Dopisy Usámy bin Ládina, které byly zajištěny při jeho dopadení, naznačují, že připravoval Hamzu na funkci vůdce Al-Káidy.

Kde se však nyní nachází, není vůbec jisté. Předpokládá se, že Hamza se svou matkou strávil mnoho let v Íránu, kde také měla proběhnout jeho svatba. Jiné zprávy však naznačují, že by mohl žít v Pákistánu, Afghánistánu nebo v Sýrii.

„Věříme, že je pravděpodobně na afghánsko-pákistánské hranici a cestuje do Íránu. Ale mohl by být kdekoli na jihu střední Asie,“ řekl pomocný tajemník pro diplomatickou bezpečnost Michael Evanoff.

Ztráta občanství

Podle posledních informací byl Hamza bin Ládin minulosti občanem Saúdské Arábie. Tamní ministerstvo vnitra totiž v reakci na vypsání odměny vydalo prohlášení, podle kterého byl v listopadu loňského roku na základě výnosu saúdské královské rodiny občanství zbaven. S odkazem na tamní deník Umm al-Qura to uvedla agentura Reuters.