Podle Molase, jehož organizace zastupuje 15 tisíc firem podnikajících v sektoru, by se celkové ztráty po krachu CK Thomas Cook 23. září mohly ve Španělsku vyšplhat ještě mnohem výše nad zprvu odhadovaných 200 milionů eur (5,2 miliardy korun).

O budoucnosti české cestovní kanceláře Neckermann (na snímku z 25. září 2019 je prodejní místo v Praze), pobočce zkrachovalé britské CK Thomas Cook, se v současnosti vyjednává
Cestovka Neckermann zrušila další zájezdy. Návrh na insolvenci zatím nepodala

Z 500 hotelů, které by měly skončit, 100 záviselo pouze na Thomasi Cookovi, u ostatních tvořila jeho klientela 30 až 70 procent hostů, upřesnil Molas. Jako příklad uvedl hotel na ostrově Fuerteventura. Ten před nedávnem utratil za rekonstrukci 20 milionů eur, od 7. října bude mít 700 pokojů prázdných a bude muset propustit 200 zaměstnanců.

Thomas Cook byl ve Španělsku druhou nejvýznamnější cestovní kanceláří. V roce 2018 tento operátor do země přepravil 7,3 milionu turistů - podle výpočtu agentury AFP z oficiálních letištních statistik tedy devět procent všech zahraničních návštěvníků.

Thomas Cook dolétal. Jedna z nejstarších cestovek na světě zkrachovala, chybí jí čtvrt miliardy dolarů
Krach Thomase Cooka pocítí i britská vláda a pojišťovny. Vyjde je na 15 miliard