Nejvyšší hora pohoří Karákóram a druhý nejvyšší vrchol světa se tyčí na pomezí pákistánské části Kašmíru a čínské autonomní oblastí Sin-ťiang. Známá je rovněž pod anglickým názvem Mount Godwin-Austen, který nese po vedoucím výzkumné expedice z devatenáctého století.

Bargielovi trvalo tři a půl dne, než se na vrcholek 8611 metrů vysoké hory dostal, cesta dolů nicméně byla o poznání rychlejší. Třicetiletý dobrodruh ji zvládl za pouhých sedm hodin i proto, že mu v nevyzpytatelném prostředí po celou dobu vzácně přálo počasí.

„Dokázal jsem sjet z vrcholku K2 přímo do základního tábora. Jednalo se o velmi technický sjezd a jsem šťastný, že všechno dobře dopadlo. Jsem zde totiž podruhé, takže mě těší, že se už nebudu muset vracet,“ smál se Bargiel po své životní jízdě, při které se v nebezpečných oblastech musel přidržovat pomocných lan.

První pokus absolvoval v loňském roce, byl ale nucen se svého cíle postupně vzdát, a to právě kvůli nepříznivým podmínkám. Teplota byla údajně až příliš vysoká a nebylo vidět téměř na krok. Nyní ale lyžaři přálo štěstí vrchovatě, i proto je tak celá expedice – pomocí dronu – zdokumentovaná. Kdy záběry spatří světlo světa, to stále není známo.

Jak byla celá mise složitá dokazují i statistiky. Zatímco Mount Everest, nejvyšší horu světa, zdolalo podle dostupných informací od roku 1953 více než 4000 lidí, počet jedinců, kteří se pokochali pohledem z vrcholu K2, se teprve blíží k 350. Při výstupu či sestupu z K2 ztratilo podle americké CNN život 77 lidí, což je u hor nad 8000 metrů druhé nejvyšší číslo po nepálské Annapurně (úmrtnost 38 procent, přesný počet obětí je neznámý).