Nyní se jednadevadesátiletá panovnice Spojeného království vydala ve stopách svých rodičů a odjela do terorem zasaženého Manchesteru. Navštívila dětskou nemocnici, kde leží nejmladší zranění po pondělním výbuchu v Manchester Areně po koncertě americké zpěvačky Ariany Grande.

Královna, která i ve vysokém věku překypuje větší energií a pohybuje se lépe, než mnozí jiní evropští státníci, se setkala v nemocnici s lékaři, kteří měli v kritický večer službu. Osobně navštívila patnáctiletou Millie Robsonovou a čtrnáctiletou Evie Millsovou, dvě z více než stovky zraněných. Millie královně prozradila, že na koncert se dostala tak, že vyhrála v soutěži dvě VIP vstupenky a s americkou umělkyní se osobně pozdravila v zákulisí.

S oběma dívkami také probrala vystoupení zpěvačky. Královna Arianu pochválila, že „má velmi, velmi dobrý hlas" a že je to výborná zpěvačka. Rodičům obou dívek královna řekla, že celá záležitost je velmi špatná, čin byl zlý a že je obtížné, když „se musíme na takové záležitosti zaměřovat".

Zdroj: Youtube