Uvedl to server americké zpravodajské stanice CNN. Asi patnácticenti­metrová figurka má lesklé kaštanové vlasy, je oblečena do modrých hedvábných šatů a na sobě má šperky.

Je dílem firmy Franklin Mint a patří do série nesčetných upomínkových předmětů, které už byly vyrobeny u příležitosti svatby, jež se v Londýně odehraje 29. dubna.

„Kate“ v modrých šatech, které na sobě měla skutečná Kate Middletonová v den oficiálního oznámení sňatku loni na podzim, je součástí dvoudílné soupravy. Hned po svatbě ji doplní druhá verze panenky, která již ale bude oblečena do kopie svatebních šatů. Jejich podoba i to, kdo je jejich autorem, je stále tajemství. Celý soubor si již lze objednat po internetu a uhradit splátkami.

Z obecného nadšení ze svatby prince Williama a Kate mají zřejmě hodně profitovat obchodníci na internetu, kteří se těší, že překonají všechny předchozí tržby z prodeje upomínkových předmětů z královských svateb. Když se v roce 1981 brali rodiče prince Williama, následník trůnu princ Charles a zesnulá Diana, neexistoval například ještě žádný mezinárodní obchodní portál, jako je eBay, připomíná CNN.