Ani jeden z nich však přímo nevesloval. Oba byli přiděleni na post kormidelníků, přičemž vévodkyně Kate měla menší výhodu. Na její lodi totiž seděl Filip Adamski, olympijský vítěz a mistr světa v této disciplíně. Posádky obou lodí na sobě také měly trička s nápisem „Freundship“ s britskými a německými vlajkami.

Královský pár dnes dorazil do Německa
Královský pár přiletěl do Německa. Jeho kroky napjatě sledují davy lidí

William sám před závodem připustil, že nemá ponětí, co by měl jako kormidelník a navigátor dělat, uvedl však, že je to pro něj výzva. Kate také nezapřela soutěživého ducha, když ještě před začátkem řekla posádce: „Žádný stres, ale chci porazit mého manžela.“ I přes její nadšené povzbuzování celé posádky však princ William zvítězil a v cíli vítězně zdvihl ke své ženě  zaťatou pěst.

William a Kate následně obdrželi medaile a odebrali se k ochutnávání místního regionálního piva. Celá akce opět proběhla za účasti stovek lidí. 

Závod byl završením celého dne, kdy mladý pár navštívil například Institut pro výzkum rakoviny, kde jim byl podán výklad o výzkumu kmenových buněk. Následně se také zastavili u místního stánku na výrobu cukrovinek. Zde se pokoušeli zapojit do výroby tradičních sladkých preclíků, přičemž William také poznamenal, že toto ocení do budoucna zejména jejich děti.

Královský pár navštívil Německo v rámci své cesty po Evropě, která má upevnit vztahy s evropskými zeměmi před nadcházejícím brexitem. Na programu mají ještě Hamburk a poté by se měli odebrat zpět do Británie.

Královská rodina přiletěla do Polska
Princ William a Kate dorazili do Polska. Ve Varšavě je přivítaly davy lidí