Soudu v Johannesburgu, který byl v pondělí znovu odročen na tento čtvrtek, se nelíbí, že průtahy v řízení trvají už osm měsíců. Krejčíř žádal odklady kvůli údajným problémům, které má se shromážděním peněz na zaplacení advokáta.

Státní zástupce ale řekl, že ačkoli ústava zajišťuje právo na advokáta podle vlastního výběru, toto právo není absolutní, zvlášť po osmi měsících průtahů.

Soudce pak Krejčíře za jeho chování pokáral. "Tento proces měl začít před osmi měsíci. To je vážná věc… (po osmi měsících) se již z plodu v matčině děloze stane člověk," prohlásil podle serveru IOL.

Krejčíř se nyní musí zastupovat sám, nebo přijmout nabízenou právní pomoc, kterou mu je JAR ochotna poskytnout, ačkoli není běžně určena pro bohaté obžalované.

Krejčíř je v procesu spolu s dalšími čtyřmi lidmi obviněn z podílu na tři roky staré vraždě libanonského podnikatele Sama Issy. Tento údajný obchodník s drogami byl původně považován za Krejčířova pobočníka a podle prokurátora zemřel proto, že mu uprchlý Čech nechtěl vrátit peníze.

Krejčíř si v JAR již začal odpykávat trest za únos a mučení a je obžalován ještě v několika dalších kauzách, včetně pokusu o útěk z vězení.

V Česku byl Krejčíř pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Teplárny Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5, za což dostal souhrnný trest 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let mimo jiné za přípravu vraždy celníka.