Krejčíř v současnosti čelí stíhání i v Jižní Africe, kde je spojován s celou sérií závažných trestných činů, týkajících se výroby a distribuce drog, vražd v místním podsvětí a vydírání. Uvedl to server IOL s odvoláním na informace listu Saturday Star.

Je například obžalován, že se podílel na několik let staré vraždě libanonského dealera drog Sama Issy, že se pokoušel dát zavraždit irského soukromého detektiva a forenzního odborníka Paula O'Sullivana, jenž usiloval dlouhodobě o jeho zatčení, a že připravoval vraždu jihoafrického vysokého policejního důstojníka Nkosana Ximby.

V roce 2014 byl dodatečně obviněn z podílu na vraždě Zimbabwana Phumlaniho Ncubea, který pro něj pracoval jako vymahač dluhů. Kromě toho soudy řeší možnou Krejčířovu vinu v případu únosu a mučení Bheki Lukheleho. V Jihoafrické republice tak čelí bývalý český podnikatel a podvodník hned čtyřem soudním procesům, což představuje pro jihoafrické soudní řízení velkou zátěž.

O tom, zda zůstane v Jihoafrické republice, nebo bude vydán do Česka, rozhodne coby konečná instance jihoafrický ministr spravedlnosti Michael Masutha.

Česká republika usiluje o Krejčířovo vydání od roku 2007. Pokud k němu dojde, bude se tu zodpovídat z trestných činů podvodu, vraždy, daňového úniku, úvěrového podvodu, zbavení osobní svobody a vydírání. Ve všech těchto případech byl v nepřítomnosti shledán vinným.

Krejčíř se své vydání do Česka pokoušel léta oddalovat za pomoci odvolávání se k Nejvyššímu odvolacímu soudu, jeho případ se však nakonec v roce 2013 vrátil k soudu v Kempton Parku. Místní soudce Willem Schutte pak tento pátek rozhodl, že nejméně pět českých případů zavdává dostatečnou příčinu pro vydání a následné trestní stíhání s vysokou pravděpodobností, že uprchlík bude v Česku odsouzen.

Zdroje obeznámené s případem však pro Saturday Star uvedly, že si nejsou jisty, zda ministr spravedlnosti Masutha povolí vydání. Krejčíř sice stojí Jihoafrickou republiku miliony kvůli bezpečnostním opatřením, která musí vynakládat na to, aby se mu nepodařilo dostat se z vězení, jenže i v této zemi čelí obviněním.

"Na jedné straně bychom mohli říci, že když ho vydáme, ušetří daňoví poplatníci spoustu peněz. Na druhé straně se dopustil řady zločinů i v Jihoafrické republice a my bychom měli jako stát žádat za tyto zločiny spravedlnost," uvedl zdroj. 

Krejčířova rodina vydala prostřednictvím svých právníků prohlášení, že "Radovan zvažuje své možnosti". "V této fázi nemůžeme víc sdělit, ale budeme respektovat rozhodnutí soudu," uvedla rodina.

Podle zákona o vydávání má Krejčíř dva týdny na podání odvolání k Nejvyššímu soudu. Masutha bude mít poté až 180 dní na to, aby rozhodl, zda vydání schválí.