Pokud ale verdikt neodloží. Udělal to už několikrát. Česká televize včera uvedla, že Krejčíř dal soudu prohlášení, v němž tvrdí, že ho česká policie týrala, a proto chce na jihu Afriky požádat o azyl.
Vládu Vladimíra Špidly v něm viní z přípravy vraždy svého otce, který je už roky pohřešován. Sociální demokraté se tak prý chtěli zbavit směnky na 60 milionů korun, kterou vystavil Stanislav Gross za půjčku straně.
Krejčíř má teď šanci vyjít na svobodu. Soudce při včerejším jednání zpochybnil vyšetřování v Česku. Pravil, že vyšetřování Krejčíře v Česku, kde je stíhán za majetkové zločiny a za přípravu vraždy, trvá dlouho. To podle něj může znamenat, že proti němu nejsou důkazy.
„S rychlostí, jakou Česko Krejčířův případ projednává, to vypadá na dalších deset let vyšetřování,“ citoval soudce server nova.cz. Český vyšetřovatel Jiří Novák podle něj neví příliš o vlastních případech.