Zoltán Andrusko, jeden ze čtveřice obviněných, začal ve vězení spolupracovat s vyšetřovateli a řekl, že mu další obviněná Alena Zsuszová prozradila, že objednavatelem vraždy byl Marián Kočner. Ten sice již dříve popřel, že by Zsuszovou znal, mnozí svědci ale mluví o jejich propojení.

Policie zadržela osm podezřelých z vraždy novináře Kuciaka
Kdo je údajná objednavatelka vraždy Kuciaka? Tlumočnice, kterou nikdo nezná

Právě Kočner byl v roce 2017 jedním z hlavních témat Kuciakových článků. Podle Denníku N se 23 z 52 textů, které novinář napsal od začátku minulého roku, zabývá kontroverzním slovenským podnikatelem.

Mimo jiné psal i o tom, že Kočnerovy firmy připravily stát o miliony eur na daních z přidané hodnoty. Krátce poté Kočner Kuciakovi veřejně vyhrožoval. Ten na podnikatele následně podal trestní oznámení, policie ale případ odložila s tím, že se nejedná o trestný čin ani přestupek.

Nikomu jsem nevyhrožoval, tvrdí Kočner 

Kontroverzní podnikatel, který na sebe poprvé výrazněji přitáhl pozornost v roce 1998, kdy se pomocí pochybné bezpečnostní služby pokusil ovládnout komerční televizi Markíza, je momentálně ve vězení kvůli falšování směnek v hodnotě 69 milionů eur (1,78 miliardy korun). V úterý byl ale nečekaně eskortován z bratislavské věznice do Leopoldova.

Kočner sice zatím nebyl oficiálně obviněn, podle Denníku N však proti němu policie v současnosti sbírá důkazy. Sám podnikatel své spojování s vraždou novináře a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, ke které došlo 21. února, od počátku odmítá. „Nikomu jsem nevyhrožoval,“ tvrdí.

Vleklá politická krize 

Úkladná vražda mladého novináře a jeho snoubenky odstartovala na Slovensku politickou krizi. Lidé vyšli do ulic a požadovali změny. Země pod Tatrami zažila největší protivládní demonstrace od roku 1989. 

V polovině března podal demisi premiér Robert Fico (Smer-SD), ještě před ním odstoupil ministr vnitra Robert Kaliňák (Smer-SD). Později rezignoval i Kaliňákův nástupce Tomáš Drucker. Prezident Andrej Kiska pověřil vedením vlády Petera Pellegriniho (Smer-SD).

Soud o uvalení vazby na obviněné v případu vraždy novináře Jána Kuciaka
Objednavatel vraždy Kuciaka zaplatil 1,8 milionu. Prokurátor: Máme silné důkazy