„Okolo čtvrté hodiny ranní (včerejší osmé hodiny večer středoevropského času) jsme přijali hlášení o nehodě na mezistátní dálnici číslo 5 severně od Sacramenta. Řidiči vystoupili z vozidel a začali se prát,“ uvedl mluvčí kalifornské dálniční policie. 

Jeden z řidičů druhého udeřil tupým předmětem, podle svědků mělo jít o baseballovou pálku, a na místě ho zabil. „Situace se z dopravní nehody změnila v potyčku, která skončila vraždou,“ uvedl pro Sacramento Bee mluvčí dálniční policie Mike Zerfas.

Vrah následně pěšky zamířil po dálnici směrem na sever, kde ho podle Zerfase krátce na to srazil okolo jedoucí řidič. Oba muži byli na místě prohlášeni za mrtvé. Silnice byla kvůli policejnímu vyšetřování uzavřena více než osm hodin.

„Projížděla jsem zrovna okolo. Podívám se doprava a vidím ve středovém pruhu ležet tělo,“ řekla televizi CBS Sacramento svědkyně, která si přála zůstat v anonymitě. „V tu chvíli jsem zpanikařila, snažila jsem se zastavit tak, aby ho ostatní řidiči nepřejeli.“ Muž s baseballovou pálkou podle ní opakovaně napadal zastavující vozidla. Ve strachu z místa činu ujela. 

Podle Zerfase nejsou konflikty mezi řidiči ničím neobvyklým, ale pouze výjimečně eskalují takovým způsobem. „Bitky mezi rozzuřenými motoristy jsou poměrně běžné. Často jde o důsledek dopravních nehod nebo například nebezpečného předjíždění,“ uvedl. „Běžně se to ale neděje uprostřed komunikace a nekončí smrtí.“

Řidič, který srazil muže podezřelého z vraždy, na místě činu zůstal a spolupracoval s policií. Podle Sacramento Bee zatím není známo, zda proti němu budou vznesena nějaká obvinění.