Výpadky byly přerušované. Je tak obtížné zjistit všechny oběti. Technologické zpravodajské stránky Gizmodo jmenovaly zhruba pět desítek internetových stránek, které útok ovlivnil. Jsou mezi nimi CNN, HBO Now, Mashable, New York Times, People.com, the Wall Street Journal a Yelp. Již předtím se uvádělo, že kromě sociální sítě twitter a služby pro streamování hudby Spotify byly narušeny také služby stránek Reddit, Airbnb či The Verge.

Firma Dyn později uvedla, že celkem tři útoky byly vedené z přístrojů s připojením na internet, jako internetových kamer, tiskáren či termostatů, napadených škodlivým softwarem z desítek milionů IP adres po celém světě. Dyn zatím totožnost útočníků nezná. Již předtím společnost přiznala dva útoky, jeden narušil provoz na zhruba dvě hodiny a druhý způsobil další výpadky.

Na twitteru se k útoku přihlásila skupina hackerů, která se nazývá New World Hackers. Agentura AP však upozornila, že zprávu není možné ověřit.

Narušení provozu internetu přichází v době nebývalých obav z kybernetických hrozeb v USA, kdy hackeři již napadli i stránky politických organizací a volebních agentur.

Masivní výpadky

Firma Dyn nejprve uváděla, že výpadky byly zaznamenány pouze na východě USA. Internetový obchod Amazon později oznámil, že problém se dotkl také uživatelů v západní Evropě. Společnost PayPal pak uvedla, že výpadky zabránily některým zákazníků v "určitých regionech" provádět platby a omluvila se klientům za potíže. Upozornila však, že její síť nebyla napadena hackery.

Dyn je předním poskytovatelem služeb pro správu doménových jmen serverů (DNS). Útok na velkého poskytovatele DNS může způsobit masivní výpadky, protože tyto firmy jsou zodpovědné za předávání velkého objemu internetového provozu. Mezi zákazníky Dyn patří největší světové korporace a internetové firmy, jako Pfizer, Visa, Netflix, Twitter, SoundCloud a BT.