Prince Midnight se svěřil deníku Huffington Post, že z kostí svého strýce Filipa, který zemřel při nehodě motocyklu v Řecku koncem devadesátých let, vytvořil funkční kytaru. Mělo se jednat o poctu zesnulému muži, který zbožňoval tvrdou muziku a přivedl ho k heavy metalu. „Matka mi nejdřív řekla, že je to svatokrádež a ďáblovo dílo,“ pověděl Prince Midnight listu. „Jenže strejda Filip byl největší metalista ze všech. Určitě by nechtěl být v zemi,“ dodal. 

Existují upíři? Někteří lidé věří, že ano.
Do dražby šla sada na zabíjení upírů z 19. století. Prodala se za statisíce

Pro Guitar World Prince Midnight uvedl, že zesnulý strýček si přál, aby jeho pozůstatky byly věnovány na vědecké účely, a tak skončily v rukách jedné řecké vysoké školy. Později zde pak bylo tělo pohřbeno. Po mnoha letech placení nájmu za místo na hřbitově se ale synovec rozhodl nechat přivézt ostatky zpět do Spojených států, jelikož s nimi měl neobvyklé plány. 

Pro výrobu raritní gytary dle svých slov využil strýcův hrudní koš, páteř a pánevní kosti. Nástroj pojmenoval Filip Skelecaster.

Jeho počinu si rychle všimla média po celých Spojených státech a následně i ve světě. „Musím přiznat, že je to pořádný metal, hrát na kytaru vyrobenou z kostí,“ řekl muzikant v rozhovoru pro CBC Radio One při vyprávění příběhu o sestavení nástroje.

Zdroj: Youtube

Vtipálek s více identitami?

Po velké mediální pozornosti však přišel deník Tampa Bay Times s nařčením, že americký hudebník si celý příběh vymyslel, včetně údajného jména na řidičském průkazu Yaago Anax.

Novináři zjistili, že Prince Midnight se velmi podobá Odilonu Ozareovi, držiteli dvou Guinnessových rekordů, a to za nošení nejvyššího klobouku na světě a nejdelších akrylových nehtů.

Muž údajně skrývající se za dvě odlišné osoby je navíc pořádný vtipálek. Již dříve se vydával za Justina Arnolda, obyvatele Tampy, který si kdysi vystřelil právě z Tampa Bay Times, aby list na obálce zveřejnil fotografii „dvouhlavého aligátora“.

Jiní si ale myslí, že o žádný podvod nejde, a Prince Midnight je naprosto jiná osobnost. Odkazují se na to, že hudebník aktivně působí na představeních a sociálních sítích již několik měsíců. Také má vlastní EP nahrané na hudební streamovací platformě Spotify. Už dříve poskytoval rozhovory a dokonce prodává vlastní merchandise.

Lidem tak připadá, že by se muselo jednat o velmi nákladný, vytrvalý a hlavně šílený vtip, kdyby se prokázalo nařčení floridského plátku. Novináři z Tampa Bay Times při hledání pravdy dokonce oslovili Ozareho, aby se ho zeptali, zda zná svého městského kolegu Prince Midnighta, a co říká na jeho tvorbu. „Neznám, já opravdu poslouchám jen Barbru Streisandovou,“ odvětil jim Ozare.