Bizarní příčinu bolesti odhalil až rentgen. Hned na to zdravotníci chlapce převezli do Firatovy univerzitní nemocnice v Elazigu, kde se specialista pustil do endoskopickému zákroku s cílem kabel odstranit, informoval deník The New York Post.

Jak poznamenal vedoucí tamního oddělení dětské gastroenterologie, hepatologie a výživy profesor Dogan, který s týmem chlapce operoval, zákrok nebyl jednoduchý. „Samozřejmě jsme měli problém kabel odstranit, protože jeden konec prošel do tenkého střeva,“ řekl Dogan.

Po konzumaci baby špenátů mělo desítky Australanů halucinace.
Austrálie řeší záhadu. Desítky lidí mají po snězení baby špenátu halucinace

Ani po odstranění téměř metr a půl dlouhého kabelu ještě překvapení neskončila. Lékaři totiž chlapci v útrobách našli i další nezvyklou věc. Gumičku do vlasů. I tu vyndali a mladík už je v pořádku. „Po úspěšném ukončení zákroku byl pacient ve zdraví odeslán domů,“ dodal doktor.

Proč a jak kluk oba předměty zkonzumoval, zatím není jasné. Podle Dogana ale vzhledem k tomu, že je pacientovi patnáct let, nemohlo být spolknutí gumičky a kabelu náhodou. Lékaři doporučili, aby se na mladíka podíval psycholog. 

Šestnáct kartáčků nebo sedmnáct magnetických kuliček

S podobnými případy se čas od času setkávají lékaři po celém světě. Dětem či dospělým, kteří úmyslně, nebo náhodou snědí různé předměty, přitom jde mnohdy o život. A často je až neuvěřitelné, co všechno do sebe lidé dokáží dostat.

Hroši jsou známí jako jedni z nejnebezpečnějších zvířat na planetě. Svými silnými čelistmi jsou schopni přelomit kánoi.
Děsivý útok hrocha: Zvíře drželo v tlamě dvouleté dítě

Například čtrnáctiletý chlapec z Indie snědl šestnáct zubních kartáčků a třícentimetrový hřebík, protože si myslel, že tím vyléčí svou závislost na pojídání špíny. V loňském roce pak devítiletý chlapec ve skotském Stirlingu málem zemřel poté, co v rámci výzvy na sociální síti TikTok snědl šest magnetů.

Právě magnety patří k tomu nejnebezpečnějšímu, co se dá sníst. Zaznamenaný byl třeba případ batolete, které muselo podstoupit operaci, při které mu lékaři vytáhli z žaludku sedmnáct magnetických kuliček poté, co je spolklo. V břiše je mělo všechny přilepené k sobě.