Žena z chudé venkovské oblasti v centrální části Indie se tehdy děsila chirurgického zákroku, který by jí z těla odstranil zbytek plodu, a proto požádala jen o léky proti bolesti. Bolest postupně ustoupila, ale po letech se vrátila a přiměla ženu vyhledat lékařskou pomoc. „Přišla k nám a stěžovala si na bolesti v břiše," říká lékař Murtázá Achtar.

Doktoři v pravé dolní části jejího břicha nahmatali bouli a obávali se rakovinného nádoru. Ale další testy zjistily, že jde o zvápenatělou hmotu. „Když jsme viděli rentgenové snímky, naše první reakce byla: ‚Co to může být?' Byla to vyvinutá kostra uzavřená v kalcifikovaném zárodečném vaku. Šedesátiletá žena s plodem, který v sobě nosila 36 let, to je lékařský zázrak. Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel," dodal Achtar.

Tým chirurgů pak provedl úspěšnou operaci a plod z těla ženy odstranil. Pacientka je po zákroku v pořádku a zotavuje se.

Lékaři prohledali odbornou literaturu a našli případ ženy v Belgii, která v sobě nosila plod 18 let po mimoděložním těhotenství.