Titul nejhorší rodiče roku by si zasloužil manželský pár, který měl se svým miminkem letět z izraelského Ben Gurionova mezinárodního letiště v Tel-Avivu do Bruselu v Belgii. Když se otec s matkou dozvěděli, že dítě kvůli chybějící letence nemohou vzít s sebou na palubu, rozhodli se jej vědomě nechat na přepážce a odletět bez něj.

Dospělí chtěli letět bez miminka

Rodina asi měla velmi naspěch a chtěla se za každou cenu dostat domů. Jenže když dorazila k odbavovací přepážce, tak se zjistilo, že dítě nemá platnou rezervaci v letu. Letištní personál tedy nemohl kojence pustit na palubu letadla. Rodiče dítěte se však nesnažili situaci nějak vyřešit a místo toho se rozhodli k šokujícímu činu. „Když se zjistilo, že dítě nemá rezervaci, muž se ženou pokračovali k bezpečnostní kontrole a kojence nechali u odbavení,“ sdělila letecká společnost Ryanair v e-mailu pro CNN.

Zdroj: Youtube

Dále uvedla, že pracovník odbavení na letišti okamžitě kontaktoval zdejší bezpečnostní službu, která vzápětí zadržela odcházející cestující. Místní média veřejně neuvedla přesnou identitu dospělých, Channel 12 pouze upřesnil, že měli belgické pasy.

Neuvěřitelný případ stanici CNN potvrdil i Izraelský letištní úřad, který doplnil, že pár se k odbavení dostavil se zpožděním, respektive až poté, kdy check-in nebyl možný. „Cestující se rozhodli nechat dítě na přepážce a běželi k místu bezpečnostní prohlídky před terminálem, aby se ještě dostali do letadla,“ napsal úřad v prohlášení.

Letadlo Gippsaero GA8 AirVan, kterým se rodina vydala na cestu kolem světa. Ilustrační foto
Odvážný plán pro dobrou věc: Pětičlenná rodina letí v malém letadle kolem světa

Společnost Ryanair uvedla, že záležitost předala izraelské policii. Ta stanici CNN sdělila, že když strážníci přijeli na místo, zdála se být situace již vyřešená. „Dítě bylo s rodiči. Nyní neprobíhá žádné další vyšetřování,“ prohlásila policie v telefonátu.

Rezervace pro děti je nutná

Podle webových stránek společnosti Ryanair je možné kojence zahrnout online do rezervace letu. Při plánování cesty s miminkem se vždy objeví vyskakovací zpráva, která cestující informuje, že za každý jednosměrný let, jež dítě absolvuje na klíně dospělého, se účtuje poplatek 25 eur, v přepočtu zhruba 610 korun. Pokud dospělí chtějí, aby dítě cestovalo v autosedačce, je nutné zaplatit za sedadlo na základě samostatné dohody.