Vládním vojákům se přitom podle agentury Reuters podařilo po třech měsících ozbrojených střetů s rebely z radikální islámské skupiny Fatah al-Islám získat kontrolu nad uprchlickým táborem a zajmout 15 povstalců.

„Bitva je u konce. Vojáci obsadili poslední pozice nepřátel,“ uvedl armádní zdroj. Spolu s povstalci zemřeli také dva vojáci. Několika islámským radikálům se ale patrně podařilo uprchnout. „Pronásledujeme je,“ dodal zdroj.

Armáda začala odstřelovat tábor včera ráno a boj pokračoval až do odpoledních hodin. Podle svědků se povstalečtí bojovníci pokusili prolomit obklíčení a uprchnout z tábora, který byl před začátkem bojů domovem 30 tisíc palestinských uprchlíků. Kulky a granáty ale proměnily většinu domů v neobyvatelné ruiny.

Nad táborem se vznášely vojenské vrtulníky a vojáci uzavřeli silnici vedoucí do Sýrie, aby se vzbouřenci nemohli dostat ze země. Lidé v sousedství tábora se vyzbrojili pistolemi a holemi, aby se nestali rukojmími povstalců.

Boje s povstalci, které propukly letos v květnu, si vyžádaly největší ztráty na životech od konce občanské války v roce 1990. Zemřelo na 300 lidí, včetně 150 vojáků.