Agentura Reuters napsala, že zásahové oddíly dorazily na místo akce nepovolené úřady v turisticky vyhledávané části města Tsim Sha Tsui velice brzy. Policisté vytvořili silný kordon, kterým zablokovali dopravu na hlavní komunikaci, a vyzvali přítomné, aby se rozešli. Zástup se ale naopak postupně rozrůstal a na nábřeží Kowloon stále přicházeli další lidé. Mnozí se rozutekli až poté, co policie proti nim zasáhla slzným plynem a pepřovými spreji. Jednoho muže zdravotníci odnesli na nosítkách, ale nebylo zřejmé, jaké zranění utrpěl.

Protestující na nepovolené demonstraci v Hongkongu
V Hongkongu se konal další nepovolený protest. Nechyběly ani zápalné bomby

Policisté některé protestující zadrželi a pomocí megafonů dál vyzývali ostatní k opuštění prostoru. Většina zbylého davu se však rozešla až po několika hodinách. Část zamířila do jiné čtvrti s luxusními obchody, které v očekávání nových střetů předem zajistily své výkladní skříně.

Boj proti omezování svobod

Se soumrakem se situace zklidnila a policie se stáhla. Nicméně část radikálních účastníků protestů v černém oblečení a se zakázanými maskami na obličeji později napadla zápalnými lahvemi jednu z policejních stanic ve čtvrti Sham Shui Po. Na jiném místě demonstranti zapálili několik obchodů.

Velké demonstrace, někdy s přítomností až stovek tisíc lidí, se v Hongkongu konají od června. Jejich účastníci protestují proti postupnému omezování svobod ze strany pevninské Číny a dožadují se demokratických reforem, včetně svobodných voleb.

Blokáda silnice v Honkongu
Už nejde o pokojné hnutí. Správkyně Hongkongu nevyloučila zásah čínské armády