Následník britského trůnu se otevření nemocnice zúčastní prostřednictvím videopřenosu ze svého skotského sídla v Birkhallu, kde pobýval v izolaci. osobně přítomen bude ministr zdravotnictví Matt Hancock, který se po pozitivním testu na koronavirus rovněž musel načas uchýlit do karantény.

Pracovník laboratoře v Halle připravuje kontrolní vzorky na testování na koronavirus
Německo eviduje přes tisíc mrtvých. Laboratořím chybí materiál

On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Polní nemocnice státního zdravotnického systému NHS nazvaná Nightingale (Slavík) vznikla za devět dní ve východolondýnské čtvrti Docklands na místě výstavního a konferenčního centra ExCel.

Zpočátku bude mít kapacitu 500 lůžek vybavených plicními ventilátory, postupně však bude schopna poskytnout lékařskou péči až 4000 nemocným, čímž kapacitně převýší všechny současné nemocnice v zemi. Na stavbě zařízení se podílela britská armáda, která využila zkušenosti z Afghánistánu a krize kolem epidemie horečky eboly v Africe.

Jedna z pěti nemocnic

Jedná se o jednu z pěti polních nemocnic, které mají Británii vzniknout s cílem zvládnout očekávaný příval nakažených v době vrcholu epidemie koronaviru. Další mají vyrůst v Bristolu, Harrogate, Manchesteru a Birminghamu. Podle deníku se pravděpodobně jedná o nejambicióznější zdravotnický projekt, jaký v Británii vznikl po druhé světové válce.

Hora Matterhorn v alpském letovisku Zermatt je 26. března 2020 osvětlena švýcarským světelným umělcem Gerrym Hofstetterem, jehož cílem je posílat zprávy o naději, podpoře a solidaritě těm, kteří trpí koronavirem.
Slova solidarity i italská vlajka. Promítání na Matterhorn dodává světu naději

Ředitel NHS Simon Stevens ocenil mimořádné nasazení, s nímž se nemocnici podařilo vybudovat "z ničeho za méně než dva týdny". "Dali jsme zelenou stavbě těchto dodatečných zařízení s tím, že doufáme, že nebudou potřeba. Připravujeme se ale na případ, že budou. Bude to zčásti záviset na tom, zda veřejnost bude dodržovat opatření proti šíření nákazy tím, že zůstane doma a zachrání tak životy," dodal Stevens.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník