V jednom momentu se v něm nachází více lidí, než v leckteré české vesnici či městečku. Město i na první pohled z dálky navíc opravdu připomíná. Jenže ve skutečnosti jde o hotel. Na Blízkém východě letos vzniklo další netradiční rekreační středisko. O resortu Hilton Salwa Beach Resort & Villas nedávno napsala i americká CNN. Ojedinělý je nejen svojí velikostí či polohou, kdy široko daleko od komplexu není nic než poušť a moře. Hotel totiž nabízí největší tematický zábavní park v Kataru.

Přesto, že otevřel v době vrcholící pandemie, stal se oblíbeným útočištěm hostů z oblasti. „Je opravdu obří. Nabízí 84 vil se dvěma až čtyřmi ložnicemi, se soukromými bazény a privátním přístupem na pláž. Dále 31 apartmánů a vil ve stylu arabské vesnice. Hlavní hotel pak má 246 pokojů a apartmá,“ píše CNN. O hosty, kterých najednou bývá i 2500, se stará 1200 zaměstnanců.

Zdroj: Youtube

Nejbližším velkým městem je katarské hlavní město Dauhá. Nachází se 100 kilometrů od hotelu, jehož výstavba začala v roce 2015. „Náš hotel není pouhou budovou s pokoji. Jelikož máme soukromé vily a zejména rozlehlý vodní park, jsme jedinečnou institucí," uvedl ředitel hotelu Etienne-Charles Gailliez.

Hosté netradičního hotelu se opravdu nemusí bát, že když je kolem nich jen poušť, budou se v areálu nudit. „Lze v něm najít až dvacet prodejen pokrmů a nápojů, včetně sedmi restaurací, dále špičkové lázně, sportovní hřiště, mnoho bazénů obklopených upravenými zahradami, či přístav,“ shrnuje CNN.

Jedno z apartmá pro 32. sezonu švédského hotelu z ledu, ICEHOTELu, navrhlo designérské duo - designér Oscar Kylberg a jeho společník, švédský princ Carl Philip Bernadotte. Do ledových zní vložili květiny.
Ikonický hotel z ledu opět otevřel brány. Apartmá navrhoval švédský princ

Hlavní chloubou hotelu je ovšem největší tematický zábavní park v Kataru. „Nabízí desítky atrakcí, přičemž tou největší je Král Kobra – tedy obří tobogan se dvěma tubusy. Lidé se na atrakci cítí, jakoby se řítili tělem obrovského hada,“ zmiňuje CNN.

Součástí parku je mimo jiné i vysoká umělá hora, která nabízí dechberoucí výhled, či závodní dráha pro motokáry nebo vnitřní hala na laserové souboje.